Zefektivněte provoz s jednofázovými elektromotory

velky elektromotor

Asynchronní jednofázové hliníkové elektromotory jsou vyráběny ze speciálních materiálů, které splňují předepsané legislativní normy. Mezi hlavními cíli těchto motorů je spolehlivý a bezpečný provoz, vynikající výkon a výrazně zvýšený startovací moment.

Tyto jednofázové elektromotory pro střídavý proud se využívají v mnoha průmyslových odvětvích, ale také v domácnostech. Pro dosažení úspěšných výsledků je vždy důležité pochopit různé typy těchto motorů a vědět, kde a jak je správně využít v jednotlivých zařízeních.

CTA

Využití jednofázových elektromotorů

Jednofázové elektromotory se standardně využívají při čerpadlech, vzduchových kompresorech, v menších domácích řemeslných dílnách, při práci s obráběcími stroji, ale i mnoha dalšími malými stroji. Jejich využití je efektivní zejména na místech, kde je potřebný vysoký startovací moment a velké přetížení. V praxi to mohou být například situace, kdy je z určitého důvodu nedostupné třífázové napájení, nebo je takové řešení nepraktické. Jednofázové elektromotory jsou i přes nižší výkonnosti ve srovnání s jejich třífázovými bratry velmi spolehlivé a jejich výhodou je kromě dlouhé životnosti i nenáročná údržba.

jednofazovy elektromotor 1,5kw
1.5 kW jednofázový elektromotor 1ALJ90L2-4

Přečtěte si také: Dodržování optimální provozní teploty je pro třífázový motor klíčové – jak pomůže externí chlazení?


Jak funguje jednofázový elektromotor?

Jednofázové elektromotory fungují na stejném principu jako třífázové motory s tím rozdílem, že tato zařízení nepřecházejí z jedné fáze do druhé. Rotačním pohybem vytvářejí magnetické pole a to indukuje proud v tyčích motoru. Při jednofázových elektromotorech se nastavuje oscilující magnetické pole jen v jedné fázi, díky čemuž má nulový startovací moment. V praxi jsou dostupné různé druhy jednofázových elektromotorů, například zařízení s dělenou fází, motory s permanentním děleným kondenzátorem, motory se dvěma hodnotami kondenzátorů a jiné. Každý z těchto motorů má odlišné výkonnostní parametry a proto je důležité vybrat si zařízení, které skutečně splňuje požadavky zákazníka.

elektromotor jednofazovy

Pokud si nejste jisti, které řešení je pro vás to nejvhodnější, využijte náš bezplatný poradenský servis. V elektrotechnickém průmyslu působíme více než 120 let a elektromotory VYBO Electric patří i díky dlouholeté tradice a bohatým zkušenostem k vysoce výkonným a efektivním zařízením s velkou spolehlivostí a kvalitou. Rádi vám poradíme zařízení, které bude efektivním řešením pro vaše podnikání.


Zdroj: elektro-motor.cz

Summary
Jednofázové elektromotory
Article Name
Jednofázové elektromotory
Description
Jednofázové elektromotory se standardně využívají při čerpadlech, vzduchových kompresorech
Author
Publisher Name
e-knihovnicka.cz
Publisher Logo

You Might Also Like