Jednofázové elektromotory i pro vaš provoz

velky elektromotor

Asynchronní jednofázové hliníkové elektro motory se vyrábějí ze speciálních materiálů, které splňují předepsané legislativní normy. Jejich cílem je mimo jiné spolehlivá a bezpečný provoz, výborný výkon a násobek startovacího momentu. Jednofázové elektromotory na střídavý proud se využívají v mnoha průmyslových odvětvích i domácnostech, pro úspěšný výsledek je však vždy důležité vědět, jaké různé typy těchto motorů lze aplikovat u jednotlivých zařízeních.

Využití jednofázových elektromotorů

Jednofázové elektromotory se standardně využívají při čerpadlech, vzduchových kompresorech, v menších domácích řemeslných dílnách, při práci s obráběcími stroji, ale i mnoha dalšími malými stroji. Jejich využití je efektivní zejména na místech, kde je potřebný vysoký startovací moment a velké přetížení. V praxi to mohou být například situace, kdy je z určitého důvodu nedostupné třífázové napájení, nebo je takové řešení nepraktické. Jednofázové elektromotory jsou i přes nižší výkonnosti ve srovnání s jejich třífázovými bratry velmi spolehlivé a jejich výhodou je kromě dlouhé životnosti i nenáročná údržba.

jednofazovy elektromotor 1,5kw
1.5 kW jednofázový elektromotor 1ALJ90L2-4

Přečtěte si také: Dodržování optimální provozní teploty je pro třífázový motor klíčové – jak pomůže externí chlazení?


Jak funguje jednofázový elektromotor?

Jednofázové elektromotory fungují na stejném principu jako třífázové motory s tím rozdílem, že tato zařízení nepřecházejí z jedné fáze do druhé. Rotačním pohybem vytvářejí magnetické pole a to indukuje proud v tyčích motoru. Při jednofázových elektromotorech se nastavuje oscilující magnetické pole jen v jedné fázi, díky čemuž má nulový startovací moment. V praxi jsou dostupné různé druhy jednofázových elektromotorů, například zařízení s dělenou fází, motory s permanentním děleným kondenzátorem, motory se dvěma hodnotami kondenzátorů a jiné. Každý z těchto motorů má odlišné výkonnostní parametry a proto je důležité vybrat si zařízení, které skutečně splňuje požadavky zákazníka.

elektromotor jednofazovy

Pokud si nejste jisti, které řešení je pro vás to nejvhodnější, využijte náš bezplatný poradenský servis. V elektrotechnickém průmyslu působíme více než 120 let a elektromotory VYBO Electric patří i díky dlouholeté tradice a bohatým zkušenostem k vysoce výkonným a efektivním zařízením s velkou spolehlivostí a kvalitou. Rádi vám poradíme zařízení, které bude efektivním řešením pro vaše podnikání.

Děkujeme vám za projevenou důvěru a těšíme se na spolupráci s vámi!


Zdroj: elektro-motor.cz

Summary
Jednofázové elektromotory
Article Name
Jednofázové elektromotory
Description
Jednofázové elektromotory se standardně využívají při čerpadlech, vzduchových kompresorech
Author
Publisher Name
e-knihovnicka.cz
Publisher Logo

You Might Also Like